5
Wrz
2014
0
klient wygodnie korzystający z konta Raiffeisen Polbank

Wygodne Konto od Raiffeisen Banku

Oferta banku.

Raiffeisen Polbank proponuje Konto Wygodne, którego głównym założeniem jest możliwość otrzymania zwrotu części wydatków dokonanych bezgotówkowo – docelowo 3% oraz przyznanie premii do wynagrodzenia, również do 3%.

Zasady promocji.

Promocja zakłada obowiązkowe zasilanie konta przelewem z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty w kwocie minimum 1000 zł. Kolejnym obowiązkiem przystępującego do promocji jest wyrażenie zgody na przekazywanie przez bank za pośrednictwem internetu lub infolinii informacji handlowych, które są związane z produktami bankowymi. Ostatni warunek obejmuje wyciąg elektroniczny – papierowy uniemożliwia skorzystanie z promocji. Zarówno w przypadku zwrotu za zakupy, jak i premii do wynagrodzenia bonus naliczany jest według następującej zasady: w pierwszych trzech miesiącach od założenia konta, pomimo spełnienia warunków, premia nie przysługuje. W kolejnych 3 (od 3 do 6 miesiąca) bank zwraca 1%, w następnych 3 (od 6 do 9 miesiąca) 2%, a docelowo po kolejnych 3 miesiącach (od 9 miesiąca) 3%. Zwrot wynosi maksymalnie 15 zł w ciągu miesiąca w przypadku płatności kartą debetową oraz 40 zł w ciągu 3 miesięcy w przypadku premii do wynagrodzenia oraz wypłacany jest do 25 dnia miesiąca. Promocja trwa do 31 sierpnia 2015r.

Plusy.

Niewątpliwym plusem promocji oferowanej przez Raiffeisen Polbank jest możliwość otrzymania zwrotu oraz premii do wynagrodzenia w wysokości do 3%.

Minusy.

Główną wadą Konta Wygodnego jest 3 miesięczny okres od otwarcia konta, który nie upoważnia do otrzymania zwrotu. Kolejnym minusem, na który warto zwrócić uwagę jest niska wartość premii, którą można otrzymać na konto – maksymalnie 15 zł w ciągu miesiąca, więc rocznie nie więcej niż 180 zł w przypadku zwrotu za zakupy i 160 zł premii do wynagrodzenia.

Opłaty za konto.

– 8 zł za prowadzenie konta – w przypadku zasilenia kwotą nie mniejszą niż 1500 zł – 0 zł

– 6 zł za kartę debetową – przy wykonaniu minimum 6 transakcji  – 0 zł

– 0 zł za wyciąg elektroniczny

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Raiffeisen Polbank oraz Euronet

Polecamy.

Konto Wygodne polecamy głównie sympatykom banku Raiffeisen, którzy ze względu na swoje przyzwyczajenia nie są chętni do zmiany na inny bank. Warto wtedy zmienić konto innego typu na wygodne, co przyczyni się do niewielkich oszczędności.

Odradzamy.

Odradzamy osobom niecierpliwym, niezainteresowanym nikłą korzyścią (maksymalnie 180 zł w ciągu roku zwrotu za zakupy i  160 zł premii do wynagrodzenia) w zamian za konieczność zasilania konta dość wysoką kwotą 1500 zł.

Dodatkowe informacje.

 

Skomentuj