23
Paź
2014
0
tabletki z apteki

Taniej w aptece z Pocztowym Kontem Nestor

Bank Pocztowy wychodzi naprzeciw emerytom i rencistom proponując rachunek, który nie tylko zadba o ich wygodę ale również pozwoli na otrzymanie zwrotu za zakupy w aptekach.

Jak otworzyć rachunek?

Beneficjentem promocji Banku Pocztowego może zostać emeryt lub rencista, który zdecyduje się na założenie rachunku Nestor. Może tego dokonać na kilka sposobów.

Najprostszym z nich jest zawnioskowanie o otwarcie konta przez Internet. Wówczas istnieje możliwość aktywacji nowego rachunku poprzez przesłanie na niego przelewu z dotychczas używanego konta osobistego w innym banku. Konto automatycznie zostaje aktywowane, a umowa przychodzi na pocztę e-mail.

Kolejnym sposobem jest wizyta w placówce banku lub Poczty Polskiej gdzie zostaną podpisane stosowne dokumenty.

Inną możliwością jest założenie Konta Nestor przez infolinię banku. To rozwiązanie niestety i tak wiąże się z koniecznością udania się do banku lub na pocztę w celu podpisania umowy.

Ostatnią opcją jest poinformowanie listonosza o chęci posiadania wyżej wymienionego rachunku. Wówczas to listonosz przyniesie do domu zainteresowanego wniosek o konto, który pomoże wypełnić. Następnie przy kolejnej wizycie dostarczy umowę do podpisania wygenerowaną przez bank.

Jak skorzystać z promocji?

Z promocji skorzystać mogą osoby, które są posiadaczami Pocztowego Konta Nestor, zapoznały się z Regulaminem oraz złożyły oświadczenie o przystąpieniu do Programu. Ponadto wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Bank. W celu otrzymywania zwrotu za część zakupów dokonywanych w aptekach (również za granicą) konieczne jest spełnienie warunku, który polega na comiesięcznym zasilaniu rachunku kwotą minimum 1000 zł lub dokonywaniu transakcji bezgotówkowych, w miejscach innych niż apteki, na kwotę nie mniejszą niż 300 zł.

Zwrot

Zwrot oferowany przez bank po spełnieniu warunków wynosi 5% transakcji dokonanych w aptekach, nie więcej niż 50 zł w ciągu miesiąca.

Plusy

Niewątpliwym plusem jest możliwość wypłaty gotówki z za pomocą listonosza, który przyniesie gotówkę do domu klienta. Raz w miesiącu do kwoty 300 zł taka usługa jest bezpłatna. Kolejna wypłata lub wypłata o wyższej kwocie kosztuje każdorazowo 5 zł.

Minusy

Największym minusem oferty jest koszt wypłaty gotówki w bankomacie. Każda taka transakcja wiąże się z wydatkiem równym 10 zł. Nie ma żadnej możliwości zmiany tej opłaty. Pozostaje wypłata bezpośrednio w placówce banku lub Poczty Polskiej, która jest darmowa.

Opłaty

– prowadzenie konta 0 zł jeśli została wydana karta do konta (5 zł jeśli karty nie ma)

– przelew na rachunek w innym banku zlecony w placówce Banku lub w placówce pocztowej/zlecony drogą korespondencyjną 0 zł

– opłata za kartę do konta 0 zł (jeśli suma transakcji bezgotówkowych w miesiącu wyniesie minimum 300 zł, jeśli nie to 5 zł)

– sprawdzenie salda w bankomacie 1zł

– wypłata gotówki w bankomacie 10 zł (za każdą wypłatę)

Polecamy

Konto idealne dla ludzi starszych, którzy stawiają na wygodę. Możliwość otwarcia konta czy też wypłaty z rachunku z pomocą listonosza, jest najlepszym rozwiązaniem bez wychodzenia z domu.

Odradzamy

Odradzamy osobom często korzystającym z bankomatów co przy tym koncie wiązać by się mogło z dużymi kosztami.

Dodatkowe informacje

Tabela opłat i prowizji

Regulamin promocji Aktywny Nestor

Strona banku odnośnie Pocztowego Konta Nestor

Strona banku odnośnie Programu Aktywny Nestor

 

Skomentuj