17
Sie
2016
1

Szybkie zarabianie z Getin Bank czyli 2,8% na koncie oszczędnościowym

Choć Getin Bank nie rozpieszczał nas ostatnio promocjami, tym razem ofertą konta oszczędnościowego wzbudził sporą sensację. 2,8% na takim rachunku to naprawdę sporo! Sprawdźmy więc czy ta promocja nie ma przypadkiem jakichś ukrytych haczyków.

Regulamin tego produktu głosi, że oprocentowaniu w wysokości 2,8% podlegają wyłącznie środki do 100 000 zł. Co więcej, jest to oferta promocyjna, która trwać będzie tylko przez 122 dni. Wszystkie nadwyżki oszczędności oprocentowanie będą natomiast w przedziale od 1% do 1,4%. Podobne zasady obowiązywać będą gdy okres promocji dobiegnie końca.

Dla kogo ta promocja?

Z oferty konta oszczędnościowego w Getin Bank z oprocentowaniem 2,8% może skorzystać każda osoba, która:

  • jest nowym klientem banku – tzn. od 1.09.2014 roku do dnia poprzedzającego przystąpienie do promocji nie korzystała z żadnych produktów oferowanych przez Getin Bank
  • jest pełnoletnia
  • posiada pełną zdolność do czynności prawnych

Dodatkowe warunki promocji

Zagłębiając się nieco mocniej w regulamin produktu, dowiadujemy się, że otwarcie konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 2,8% możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy jednocześnie złożymy wniosek o uruchomienie rachunku osobistego w Getin Bank. Osoba otwierająca wyłącznie konto oszczędnościowe otrzyma nieco niższe oprocentowanie – o którym za chwilę. Rachunek rozliczeniowy to jednak nie jedyny wymóg banku. Aby skorzystać z promocji musimy także wyrazić wszystkie zgody marketingowe wymagane przez Getin Bank.

Konto osobiste w Getin Bank – czy warto z niego korzystać?

Skoro Getin Bank wymaga od nas otwarcia konta osobistego, trzeba zatem sprawdzić jakie są warunki korzystania z tego produktu. A do wyboru mamy takie rachunki jak Getin Up lub Getin Up Free, przy czym ten drugi stworzony został wyłącznie z myślą o osobach poniżej 28 roku życia. Klienci, którzy nie mieszą się w tej kategorii wiekowej muszą więc zadowolić się standardowym wariantem tego konta.

Na szczęście, gdy przyglądniemy się temu produktowi, szybko okaże  się, że nie ma na co narzekać. Wszystkie podstawowe funkcje mamy tutaj bowiem za darmo. Nie zapłacimy więc ani grosza za otwarcie i prowadzenie rachunku oraz za przelewy internetowe. Płatności kartą jak zwykle rządzą się innymi prawami. W przypadku konta Getin Up będzie to 6.99 zł miesięcznie. Opłaty tej możemy się jednak łatwo uniknąć wykonując bezgotówkowe operacje kartą na kwotę 300 zł. Użytkownicy konta Getin Up Free nie muszą natomiast ponosić żadnych opłat za kartę debetową.

Opcja dla tych co nie chcą rachunku osobistego

Jak już wspomnieliśmy, założenie konta oszczędnościowego bez jednoczesnego otwarcia rachunku osobistego wiąże się z obniżeniem oprocentowania. Nie jest jednak ta obniżka tak drastyczna jak moglibyśmy przypuszczać. Klientom wybierającym wyłącznie konto oszczędnościowe Getin Bank gwarantuje oprocentowanie na poziomie 2,5%. Wiele więc nie stracimy. Dodatkowo, musimy oczywiście spełnić opisane powyżej warunki promocji.

Konto osobiste w Getin Bank, co prawda, nie zapewni nam długoterminowego oszczędzania, ale z pewnością jest dobrym miejscem dla naszych oszczędności na cztery miesiące. Jeżeli ktoś jednak ma do zagospodarowania więcej niż 100 000 zł, warto nadwyżkę ulokować w innym banku, a z oferty Getin Bank wyciągnąć tylko to, co da nam największe zyski.

Weź udział w promocji i zgarnij 2,8% na koncie oszczędnościowym!

Skomentuj