29
Sie
2016
1

Smart Konto – darmowe konto bankowe bez haczyków!

Marzycie o koncie bankowym, które możecie mieć całkowicie za darmo? O banku takim, który nie wymaga niczego w zamian za prowadzenie konta? Takie pragnienia nie muszą pozostawać tylko w sferze marzeń! Bank Smart przekształcił to marzenie w rzeczywistość. Bardzo dobrze przekonała się o tym nasza redakcyjna koleżanka Kasia. Poznajcie jej historię!

Kasia od lat była wierna jednemu bankowi. Być może przez to, że to właśnie tam wpłynęły jej pierwsze w życiu zarobione samodzielnie pieniądze. A może po prostu była leniwa i tak jak większość społeczeństwa, nie interesowała się tym, co dzieje się na rynku bankowym. Ona miała swoje konto, na które dostawała wypłatę – nic więcej do szczęścia nie było jej potrzebne.

Pewnego dnia Kasia zorientowała się jednak, że z jej konta szybko znikają małe kwoty. Nie były to jednak jej niekontrolowane wydatki ani zuchwała kradzież osoby trzeciej. Okazało się po prostu, ze bank zaczął naliczać Kasi opłaty za konto. Kilka złotych za prowadzenie rachunku, kilka złotych za przelewy itd.itp. Niby nie były to wielkie sumy, ale Kasi wcale nie podobało się, że w ten sposób traci ciężko zarobione pieniądze. W końcu powiedziała więc “dosyć”, odpaliła internet, trafiła na porównywarkę kont i znalazła dla siebie nowe konto. Takie, które niczego od niej nie wymaga. Tym rachunkiem było właśnie Smart Konto.

Smart konto to instytucja całkowicie wirtualna. Wszystkie sprawy dotyczące kont czy kredytów załatwia się tutaj przez internet. Kasia tego się trochę obawiała. No bo jak to – bank bez placówki stacjonarnej? To brzmi trochę podejrzanie. Na szczęście te obawy szybko zniknęły, gdy dowiedziała się, że Bank Smart jest częścią dużego koncernu FM Bank PBP SA, który odpowiada także np. za Biz Bank. Jest to więc instytucja sprawdzona przez tysiące klientów i śmiało można powierzyć jej swoje pieniądze. Przejdźmy jednak do szczegółów oferty, czyli tego za co Kasia pokochała swoje nowe konto.

Opłaty za Smart Konto, których nie musisz regulować

Smart Konto to bez wątpienia najlepsza propozycja rachunku rozliczeniowego. Twierdzimy tak nie tylko ze względu na doświadczenia naszej koleżanki, ale także z uwagi na opłaty, których w tym banku po prostu nie ma. Powiecie pewnie, że inne banki też nie narzucają tego typu kosztów. Owszem, ale zwykle wiąże się to ze spełnieniem określonych warunków. A to trzeba wykonać określoną liczbę przelewów w miesiącu, albo np. zapewnić na konto wpływy odpowiedniej wielkości.

Tak zwykle bywa w innych bankach. Przychodząc do Smart Banku możecie zapomnieć o tego typu wymaganiach. Tutaj wszystko macie za 0 zł. Nie zapłacicie więc ani grosza za:

  • otwarcie rachunku
  • prowadzenie konta
  • wypłaty z bankomatów
  • przelewy internetowe
  • wydanie i użytkowanie karty płatniczej

Wszystko, ale to dosłownie wszystko macie więc tutaj za darmo. Czy wasze obecne konto też zapewnia wam takie warunki? Podejrzewamy, że nie:) Dlatego sprawdźcie, co zrobić aby za usługi bankowe nie płacić ani złotówki i zobaczcie jak otworzyć konto w Banku Smart.

Smart Konto – jak je otworzyć?

Otwarcie rachunku w Smart Banku jest banalnie proste. Wystarczy, że klikniecie w poniższy link:

Otwórz Smart Konto

System automatycznie przeniesie was na stronę banku, gdzie trzeba będzie wypełnić odpowiedni formularz. Od razu przygotujcie sobie dowód osobisty, gdyż zostaniecie poproszeni głównie o podanie danych z dowodu osobistego. Następnie system zapyta was czy chcecie skorzystać z dodatkowych produktów oferowanych przez bank, np. konta oszczędnościowego. Zaznaczacie co was interesuje (lub nie wybieracie nic) i przechodzicie dalej. Finalizacja umowy następuje w jeden z wybranych przez was sposobów: albo za pomocą przelewu weryfikacyjnego z waszego aktualnego konta (w ten sposób bank potwierdza zgodność podanych przez was danych) lub za pośrednictwem kuriera (wtedy bank wysyła wam stosowne dokumenty mailem, a wy drukujecie je, podpisujecie i oddajecie kurierowi, który dostarczy je do banku). Pierwsza metoda jest zdecydowanie szybsza, ale jeśli nie zależy wam na czasie lub nie lubicie przelewów weryfikacyjnych, kurier tez będzie dobrym rozwiązaniem. Kasia wybrała to drugie rozwiązanie – sami widzieliśmy jak kurier odwiedza ją w pracy 🙂

Skomentuj