12
Wrz
2014
0
Słońce na zachmurzonym niebie

Słoneczne konto 55+

Konto Słoneczne Getin Bank

Konto Słoneczne to oferta Getin Banku skierowana do osób w wieku 55+. Oprócz limitu wieku konto nie różni się od innych ofert. Tym, o czym warto wspomnieć jest możliwość otrzymania zwrotu za zakupy w aptekach wynoszącetgo 10%  – maksymalnie 40 zł w ciągu miesiąca.

Jak skorzystać z promocji?

Należy otworzyć konto wraz z kartą debetową. Można tego dokonać poprzez Internet, obsługę telefoniczną banku lub w jednej z placówek. Dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie wyciągu w formie elektronicznej lub papierowej tylko do odbioru w oddziale.

Plusy.

Plusem jest możliwość otrzymania zwrotu za zakup leków co przyczyni się do poprawy stanu domowego budżetu. Kolejną zaletą jest wymóg niskiego wpływu, który zwalnia z opłaty za konto.

Minusy.

Ograniczenie wiekowe jest dużym minusem. Nie tylko ludzie po 55 roku życia robią zakupy w aptece. Bezwarunkową opłatę za kartę kredytową również można zaliczyć jako wadę.

Opłaty za konto.

– 7,99 zł za prowadzenie konta – jeśli suma transakcji dokonanych kartą debetową lub za pomocą aplikacji iKasa wyniesie 300 zł – 0 zł lub jeśli konto zostanie zasilone w trakcie miesiąca kwotą 500 zł

– 2,99 zł za wyciąg wysyłany pocztą na adres korespondencyjny, za wyciąg w formie elektronicznej oraz papierowy ale odbierany w oddziale 0 zł

– 6,99 zł za korzystanie z karty debetowej – jeśli suma transakcji wyniesie 100 zł – 2,99 zł

Polecamy.

Konto idealne dla osób po 55 roku życia, którzy zasilają konta kwotą minimum 500 zł (łącznie w trakcie miesiąca), oraz dokonują zakupów w aptekach. Dzięki temu ich konto prowadzone jest za darmo, mogą otrzymać zwrot 40 zł, a jedynym kosztem, który ponoszą jest opłata za kartę do konta wynosząca 2,99 zł.

Odradzamy.

Konto nie sprawdzi się dla osób, których wpływy w trakcie miesiąca nie osiągną kwoty 500 zł, nie są zainteresowani płatnościami kartą w sklepach oraz niezbędny jest dla nich wyciąg w formie papierowej wysyłany na adres korespondencyjny. Wówczas koszt konta wyniesie aż 17,97 zł.

 

Dodatkowe informacje.

Skomentuj