10
Lip
2015
0

Robot finansowy BM – 100 zł zwrotu za rachunki i doładowania

Robot finansowy Blue Media jest robotem internetowym stworzonym przez serwis bm.pl. Ma on na celu zautomatyzowanie płatności naszych rachunków. W teorii ma nam ułatwić życie, gdyż wszelkie formalności ma za nas załatwić system BM. Co więcej, dzięki niemu możemy zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. W jakim stopniu i czy w ogóle tego typu usługa jest opłacalna?

Robot finansowy – komu jest potrzebny?

Wielu z nas ceni sobie wygodę, również w formie płatności wszelkich rachunków. Wpłaty w bankach czy na poczcie przechodzą do lamusa – w XXI wieku króluje płatność online, a więc poprzez przelew internetowy. Mimo takich udogodnień, Polacy często zapominają o opłaceniu rachunków na czas. To właśnie dla takich ludzi systemu Blue Media wydaje się być wręcz stworzony.

Sposoby na korzystanie z robota finansowego BM

Z robota finansowego Blue Media możemy korzystać na dwa różne sposoby. W pierwszym wariancie dokonujemy płatności w formie manualnej, uzupełniając wszelkie dane do płatności i inne niezbędne informacje. Ten „szablon” zostanie zapamiętany i za kolejnym razem nie musimy go na nowo uzupełniać – wówczas wystarczy nam jedno kliknięcie myszki, aby dokonać płatności. Aby nie zapomnieć o terminach płatności, robot finansowy zasygnalizuje nam ten fakt za pomocą e-maila lub SMSa. Z kolei druga opcja płatności rachunków jest w całości zautomatyzowana. Nie musimy niczego akceptować, gdyż robot finansowy BM dokonuje przelewów bez naszej ingerencji.

Przelewy nie tylko bez naszego udziału, ale i danych do przelewu

Jeżeli bardzo cenimy sobie wygodę i naprawdę nie lubimy załatwiać wszelkich formalności, robot finansowy i tym razem przyjdzie nam z pomocą. Możemy wtedy skorzystać z kolejnej funkcji, jaką jest opłacanie rachunków bez podawania danych do przelewu. Działa ona zarówno w wersji automatycznej jak i manualnej, a żeby weszła ona w życie, musimy wcześniej wyrazić na nią zgodę. Póki co istnieje ok. 30 firm, w których istnieje możliwość skorzystania z niej. Są to m.in. T-Mobile, Plus, Play, Orange, Vectra, UPC czy Tauron – robot pobierze od nich niezbędne dane do płatności.

Oszczędzanie nie tylko czasu, ale i pieniędzy

Serwis Blue Media wie jak zachęcić do siebie potencjalnego klienta, który dzięki usłudze robota finansowego może zaoszczędzić sporo pieniędzy. W jaki sposób? Wystarczy, że skorzystamy z wariantu w pełni zautomatyzowanego, bez podawania danych do płatności – system zrobi to za nas. Możemy w taki sposób zaoszczędzić 5% wartości przelewów, lecz nie więcej niż 25 zł w przypadku pojedynczej transakcji i maksymalnie 100 zł podczas trwania promocji. Drugą opcją jest doładowanie konta naszego telefonu komórkowego – również i tutaj możemy zaoszczędzić 5%.

Schemat działania robota finansowego (za bm.pl):

schemat robota finansoweg bm

Słowem podsumowania

Robot finansowy Blue Media rzeczywiście może uprościć sposób płacenia rachunków. Ale czy rzeczywiście przelewy internetowe, jakie dotychczas wykonywaliśmy, były na tyle żmudne i skompikowane w swej obsłudze? Trzeba się dobrze zastanowić, czy opłaca się powierzyć Blue Media dostęp do naszych loginów i haseł za obietnice zwrotu 100 zł. O zaoszczędzeniu kilku, maksymalnie kilkunastu minut miesięcznie nie wspominając. Czy jest to naprawdę warte zachodu? Tym bardziej, że usługa jest bezpłatna do końca lipca bieżącego roku – nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądać po 1 sierpnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie bm.pl.

Zalety:

  • wiele korzyści z doładowań w bm.pl

  • ubezpieczenia turystyczne, w tym kalkulator ubezpieczeń

  • na chwilę obecną usługa bezpłatna

  • wygoda i szybkość bezobsługowych przelewów

  • zwrot 5% z opłacanych rachunków

Wady:

  • konieczność podzielenia się z BM loginami i hasłami do swoich EBOKów (jeżeli chcemy zwrotu 5% z wpłaconych rachunków)

  • tylko 100-złotowy limit zwrotu podczas trwania promocji

  • brak pewności co do ewentualnych opłat w przyszłości

Skomentuj