15
Wrz
2016
1

Niezawodne jak Volkswagen czyli e-konto direct

To coś dla miłośników samochodów, ale i nie tylko! Volkswagen Bank wychodzi ze swojej samochodowej działki i zmierza w kierunku finansów osobistych. Efektem tego  jest m.in konto e-direct o którym dowiedzieliśmy się z maila naszego czytelnika Marcina.

Marcin jest zagorzałym wielbicielem motoryzacji, a Volkswagen ma w jego sercu szczególne miejsce. W końcu jego pierwsze cztery kółka pochodziły właśnie od tej marki. Potem miał jeszcze przygodę z jednym Volkswagenem, ale gdy jego serce zabiło mocniej do niejakiej Ani trzeba było rozejrzeć się za jakimś bardziej rodzinnym samochodem. Sentyment do marki jednak pozostał i gdy Marcin odkrył usługi finansowe Volkswagena zaczął zastanawiać się czy w bankowości instytucja ta będzie tak samo dobra jak w produkcji samochodów. Postanowiliśmy trochę pomóc mu w rozwikłaniu tej zagadki i na tapetę wzięliśmy chyba najsłynniejszy produkt tego banku czyli konto e-direct. Poznajcie wyniki naszej analizy!

Kont e-direct czyli za co nie zapłacisz

Każdy chciałby mieć darmowe konto w banku, dlatego nasze małe śledztwo zaczęliśmy właśnie od kosztów związanych z korzystaniem z tego rachunku. Na początek więc lista elementów, za które nie zapłacicie ani grosza:

 • otwarcie i prowadzenie konta (Pakiet Standard)
 • przelewy wewnętrzne i zewnętrzne przez internet
 • realizacja zleceń stałych przez internet
 • wydanie/wznowienie karty Visa Electron
 • użytkowanie karty płatniczej
 • wypłaty kartą Visa Electron ze wszystkich bankomatów w Polsce (kwota 400 zł i więcej – zgodnie z Tabelą Prowizji i Opłat)
 • wyciągi z rachunku co miesiąc

Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem nieźle:) Pamiętaj tylko, że jeśli wypłacisz z bankomatu kwoty mniejsze niż 400 zł, bank obciąży cię prowizją w wysokości ok. 1.50 zł. Na szczęście gotówki nie trzeba wypłacać tylko z bankomatu – każdy posiadacz tego konta może pobrać pieniądze w wielu punktach handlowych. W takich przypadkach prowizja będzie nieco mniejsza – tylko 1 zł:).

Co do pozostałych elementów konta, wszystkie podstawowe czynności związane z obsługą konta są tutaj darmowe. Dla zwykłego użytkownika bankowości taka opcja będzie w zupełności wystarczająca.

Dodatki do rachunku e-direct

W Volkswagen Bank, oprócz (prawie) darmowego rachunku, możecie liczyć także na:

 • wysokooprocentowane lokaty
 • wygodny limit kredytowy w koncie
 • bogaty pakiet ubezpieczeń w ramach kart płatniczych
 • usługa Visa cash back
 • doładowania telefonu komórkowego
 • spłacanie i monitorowanie waszego kredytu samochodowego w systemie transakcyjnym

Jak widać, Volkswagen nie zapomina o swoich korzeniach i dla tych którzy posiadają kredyt samochodowy, posiada specjalne względy. Cash back, doładowanie komórki czy ubezpieczenie karty są już niemalże standardem, dlatego dziwne byłoby gdyby w tej ofercie ich zabrakło. Ogólnie mówiąc, dodatki do konta e-direct nie są oszałamiające – Volkswagen daje nam dokładnie to samo, co znamy już z innych banków.

Oczywiście, standardowy pakiet dodatków nie umniejsza dobrej jakości konta. Jeśli ktoś nie lubi płacić gotówką i zwykle używa “elektronicznego pieniądza” nie będzie musiał korzystać z bankomatów. Oznacza to, że nie musi obawiać się żadnych proiwzji. Jeżeli należysz do grupy takich osób, konto w Volkswagen Banku jest właśnie dla ciebie!

Jak otworzyć konto e-direct?

Otwarcie rachunku w Volkswagen Bank jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć w poniższy link:

Otwórz konto e-direct

Rachunek w tym banku otworzysz online. Oczywiście, aby to zrobić trzeba będzie wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej. Kiedy poprawnie wypełnisz wniosek, skontaktuje się z tobą konsultant Volkswagen Bank i potwierdzi podane dane. Wszystkie dokumenty otrzymsz kurierem. Po ich podpisaniu twoje nowe konto zostanie uruchomione.

Odpowiadając na pytanie Marcina – warto skorzystać z oferty Volkswagen Bank, ale tylko wtedy gdy jesteśmy pewni, że nie będziemy płacić gotówką. Może 1.50 zł nie jest dużą kwotą, ale i tak szkoda tracić takie drobniaki w bezsensowny sposób.

Skomentuj