30
Paź
2017
0

Nest Bank: nawet 2,70% na Nest Lokacie Nowe Środki

Mawia się, że październik jest miesiącem oszczędzania i trudno się z tym nie zgodzić analizując rynek promocji bankowych. Do walki o serca i portfele klientów przystąpił Nest Bank oferując na swojej lokacie oprocentowanie sięgające 2,70% w skali roku. Prześwietlamy!

Kto skorzysta?

Z Nest Lokaty Nowe Środki, bo o niej mowa, skorzystać mogą wyłącznie posiadacze konta osobistego w Nest Banku. Jeżeli z tego powodu entuzjazm nieznacznie opadł, dodamy że jest to rachunek, który od miesięcy nie opuszcza czołówki rankingów kont osobistych. Jego prowadzenie, a także wydanie i użytkowanie karty płatniczej jest bezwarunkowo bezpłatne. Dodatkowo założenie Nest Konta często powiązane jest z otrzymaniem premii pieniężnej lub wartościowego bonusu.

Lokata w kilku wariantach

Nie tylko wysokie oprocentowanie wyróżnia Nest Lokatę Nowe Środki na tle konkurencji. Depozyt jest także warty uwagi z powodu szerokiej rozpiętości wsadu zamykającej się w widełkach 1 000 zł – 2 000 000 zł, a także możliwości wyboru dogodnego horyzontu czasowego inwestycji. Podział z uwagi na okres lokaty prezentuje się następująco:

  • 3 miesiące – 2,30%
  • 6 miesięcy – 2,70%
  • 18 miesięcy – 2,70%
  • 24 miesiące – 2,70%

Od razu rzuca się w oczy, że z najwyższej stawki skorzystają osoby, które zdecydują się powierzyć swoje środki na co najmniej pół roku. Jedynie deponenci krótkoterminowi muszą się liczyć z obniżoną stawką, która i tak wynosi solidne 2,30%. Szacując przyszłe zyski warto pamiętać, że dochód każdorazowo pomniejszony będzie o 19% podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki.

Wyłącznie nowe środki

Jeżeli Nest Lokata Nowe Środki trafiła w wasze gusta warto wspomnieć o jednym, ale dosyć istotnym ograniczeniu. Dotyczy to dotychczasowych klientów banku, gdyż promocyjną stawką objęte są wyłącznie nowe środki, a te regulamin definiuje jako różnicę pomiędzy łącznym saldem w dniu założenia lokaty, a saldem w dniu 15 października 2017 r. W sytuacji niewywiązania się z warunku oprocentowanie lokaty obniżone zostanie do zaledwie 1,20% w skali roku.

Pozostałe parametry lokaty nie odbiegają od rynkowego standardu. Oprocentowanie jest stałe i liczone w skali roku, odsetki kapitalizowane są jednorazowo wraz z końcem depozytu, lokata odnawia się na standardowych warunkach. Tabelę oprocentowania rachunków i lokat Nest Banku znajdziecie w tym miejscu.

Skomentuj