23
Kwi
2018
0

Nest Bank: 3,00% na koncie oszczędnościowym

Trudno określić czy to już stały trend czy tylko chwilowy zryw, ale coraz częściej oprocentowanie produktów depozytowych dotyka poziomu 3,00% w skali roku. Nie inaczej jest w Nest Banku, gdzie promocyjne konto oszczędnościowe założycie przez… rozmowę wideo.

Akcja „3,00% na Koncie Oszczędnościowym” adresowana jest do nowych klientów, czyli osób które nie posiadały w Nest Banku żadnego rachunku w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Z promocji nie skorzystają również osoby które są w trakcie wnioskowania o konto osobiste.

Proces zakładania rachunku jest bardzo prosty i wygodny. Należy odwiedzić stronę promocji i wybrać „rozmowę wideo” jako formę zawarcia umowy. Do wyboru jest również przelew weryfikacyjny, kurier i osobista wizyta w oddziale. Podwyższone oprocentowanie jest jednak przeznaczone tylko dla osób gotowych na wideo czat z pracownikiem banku. Podczas połączenia należy okazać dowód osobisty, wypełnić odpowiedni wniosek oraz zaznaczyć wszystkie zgody.

Rachunek oszczędnościowy założyć można zarówno w trakcie wnioskowania o Nest Konto lub samodzielnie, w bankowości internetowej, w okresie 30 dni od podpisania umowy.

Nie zawsze ten sam okres

To przewrotne, ale w przypadku opisywanej promocji pośpiech nie jest wskazany. Wynika to z faktu, że nie zawsze promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie przez ten sam okres. Umowę zawrzeć można w trzech terminach:

  • do 30 kwietnia
  • od 1 do 31 maja
  • od 1 do 7 czerwca

Zakładając konto w kwietniu podwyższone oprocentowanie naliczane będzie zaledwie przez 2 miesiące. Dwie pozostałe opcje pozwalają wydłużyć ten czas do 3 miesięcy. Warto również zwrócić uwagę, że 3,00% w skali roku zarezerwowane jest tylko do kwoty 10.000,00 zł. Na szczęście Nest Bank oferuje jeszcze kilka ciekawych rozwiązań pozwalających skutecznie pomnażać oszczędności.

Regulamin promocji.

„Standardowe” konto oszczędnościowe

Klienci zakładający standardowe konto oszczędnościowe mogą do końca drugiego pełnego miesiąca po miesiącu otwarcia konta pomnażać swoje oszczędności w tempie 2,25% w skali roku. Niższe oprocentowanie rekompensuje maksymalna kwota objęta promocyjną stawką, która wynosi 50.000,00 zł. Jeszcze wyższa suma objęta jest wciąż przyzwoitym oprocentowaniem równym 2,00% w skali roku.

Legendarna lokata

Lokata Witaj jest rozwiązaniem kultowym wśród entuzjastów depozytów bankowych. Produkt ten wyróżnia ponadprzeciętne oprocentowanie wynoszące 4,00% w skali roku. Maksymalna kwota lokaty to 10.000,00 zł, a termin to sięga 3 miesięcy. Co ważne, założenie depozytu nie wymaga spełnienia żadnych dodatkowych warunków.

Osoby planujące dłuższą i bardziej zażyłą współpracę z Nest Bankiem skorzystać mogą z Lokaty Witaj w wariancie sześciomiesięcznym. Tu jednak wymagane jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia (min. 2.500,00 zł) w ciągu 3 pierwszych miesięcy trwania depozytu.

Nest Konto

Konto osobiste w Nest Banku wraz z kartą debetową jest zakładane i prowadzone bez dodatkowych opłat. Darmowe są również wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, pobranie gotówki w punktach oznaczonych logo cashback oraz przelewy internetowe w PLN. Korzystając z podstawowych usług banku zapłacimy jedynie za przelew natychmiastowy, który kosztuje 1,00 zł za sztukę.

Skomentuj