5
Paź
2018
0

Nest Bank: 3% na koncie oszczędnościowym przez 6 miesięcy

Nest Bank postanowił wzbogacić atrakcyjną ofertę depozytową równie korzystnym kontem oszczędnościowym. Osoby zainteresowane pomnażaniem oszczędności zyskać mogą 3,00% w skali roku, dla kwoty do 50 000 zł, przez 6 miesięcy. Są jednak pewne ograniczenia.

Na wstępie zdradzimy, że uczestnictwo w promocji wymaga założenia konta osobistego w Nest Banku, ale to na szczęście prowadzone jest bezpłatnie, a organizator ograniczył ilość zgłoszeń do 2 000 sztuk. Po wyczerpaniu promocyjnych wniosków założenie konta oszczędnościowego będzie odbywać się na standardowych warunkach. Do akcji przystąpić można najpóźniej do 18 października 2018 roku.

Zawężone grono odbiorców

Wymóg posiadania konta i limitowana ilość promocyjnych wniosków to nie jedyne bariery stawiane przed potencjalnymi uczestnikami akcji. Kolejnym ograniczeniem jest adresowanie oferty wyłącznie do nowych klientów Nest Banku, czyli osób które w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o otwarcie konta osobistego nie posiadały żadnego rachunku w tej instytucji. Wykluczeni są także deponenci, którzy skorzystali wcześniej z Nest Lokaty Witaj.

Konto oszczędnościowe „uruchomić” można do 30 dni od momentu założenia głównego rachunku. Należy przy tym pamiętać, aby wyrazić zgodę na kontakt banku w celach marketingowych oraz zaakceptować fakt przesyłania informacji handlowych przez bank.

Wyższe oprocentowanie w zamian za wpływ wynagrodzenia

Jeśli komuś wydawało się, że warunki przedstawione dotychczas to już wszystko, to niestety musimy napisać, że to dopiero początek. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest wyłącznie dla klientów, którzy zdecydują się przekierować do Nest Banku wpływy tytułem otrzymywanego wynagrodzenia. Konto musi zostać zasilone kwotą min. 1 000 zł w ciągu 60 dni od założenia konta.

Warto wspomnieć, że wynagrodzenie musi trafiać na rachunek przez cały okres promocji. Gdyby w którymś miesiącu klient nie zapewnił wpływu, to musi liczyć się z zastosowaniem w tym okresie oprocentowania standardowego. Promocyjne odsetki naliczane będą od 15 dnia miesiąca następującego po tym, w którym warunek wpływu wynagrodzenia został spełniony.

Przelew wynagrodzenia weryfikowany przez bank

Do tej pory banki oczekujące wpływu wynagrodzenia rzadko weryfikowały ten warunek. Często wystarczający był przelew zlecony przez uczestnika promocji z rachunku prowadzonego przez inną instytucję. Nest Bank postanowił to zmienić. Nie dość, że jasno wskazał czym jest wynagrodzenie, to jeszcze zastrzegł sobie prawo do weryfikacji dokumentów, potwierdzających że przelew faktycznie pochodzi od pracodawcy. Jeżeli klient w ciągu 7 dni od zapytania banku nie przedstawi odpowiednich papierów, to oprocentowanie spadnie do standardowego poziomu.

Jeszcze jedna pułapka

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem. Nest Bank ustalił ją na poziomie 50 000 zł. Wystarczy jednak przekroczyć wskazany limit o grosz, aby wpaść w pułapkę oprocentowania standardowego. Rzecz dotyczy oczywiście pełnej kwoty zgromadzonej na rachunku oszczędnościowym.

Podsumowanie

Prezentowana promocja na pierwszy rzut oka zdaje się być doskonałym narzędziem do pomnażania oszczędności. Atuty w postaci okresu czy wysokości oprocentowania bledną jednak w zestawieniu z warunkami, jakie stawia przed potencjalnymi uczestnikami bank. Mając na uwadze poczynania konkurencji, oferującej często nawet 12 miesięczny okres dla kwoty do 200 000 zł, propozycję Nest Banku dobrze jest dwukrotnie przemyśleć.

Skomentuj