5
Paź
2015
3

Konto Direct w ING czyli firmowe finanse pod kontrolą!

Pewnie wiesz jak ważne jest wybranie odpowiedniego konta firmowego, dopasowanego do potrzeb twojej firmy. Wiele czynników wpływa na tę niezwykle istotną decyzję, która pomaga usprawnić działanie prowadzonej przez ciebie działalności i nie generuje dodatkowych, niepotrzebnych kosztów.

Dzisiaj pod lupę postanowiliśmy wziąć konto Direct dla firmy ING Banku Śląskiego. Na pierwszy rzut oka ING przygotował jedną z lepiej zapowiadających się ofert na rynku. Wydaje nam się, że powinna ona szczególnie przypaść do gustu przedsiębiorcom, którzy lubią nowe technologie i cenią sobie zarządzanie finansami za pomocą aplikacji mobilnej.

“Konto Direct” – co to za oferta?

Zacznijmy od początku. Oferta jest skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich korzystających z uproszczonych zasad księgowości oraz wspólnot mieszkaniowych. Co ważne, konto możesz założyć poprzez stronę internetową banku. Prosto, łatwo i wygodnie.

Jeżeli wolisz opcję tradycyjną – jak najbardziej masz możliwość pójścia do oddziału ING Banku Śląskiego i otworzenia tam rachunku. Pamiętaj jednak, aby założyć konto musisz być wcześniej zarejestrowany w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Ponadto, każdy klient może obsługiwać konto za pomocą aplikacji mobilnej, telefonu bądź w oddziałach banku.

Jakie są opłaty za konto?

Dla każdego przedsiębiorcy (i nie tylko) liczy się każdy grosz. W związku z tym przeanalizujmy jak prezentują się opłaty za prowadzenie rachunku, obsługę karty płatniczej czy przelewy. Na początek należy wyjaśnić, co bank rozumie przez słowo klient “aktywny”. Jesteś “aktywny” jeżeli w poprzednim miesiącu zrobiłeś przelew do ZUS bądź US lub na Twoje konto firmowe wpłynęło minimum 2 000 zł (wyjątek stanowią przelewy między rachunkami własnymi firmy).

Jeżeli już spełniłeś jeden z tych warunków nie będziesz ponosić opłat za prowadzenie konta i przelewy internetowe w PLN w kraju. Skoro już wiemy, co kryje się pod pojęciem “aktywny” możemy przejść do przedstawienia opłat za konto i podstawowe operacje finansowe. Jakie one są? Sprawdź!

 • prowadzenie rachunku dla aktywnych – 0 zł miesięcznie (z wyjątkiem wpłat i wypłat w oddziale), dla nieaktywnych – 9 zł miesięcznie
 • przelew w PLN przez internet na rachunek ZUS i US – 0 zł
 • wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego – 0 zł
 • przelewy internetowe w PLN w kraju dla aktywnych (z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR i SORBNET) – 0 zł, dla nieaktywnych – 0,90 zł
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – 0 zł
 • karta do konta – 0 zł (jeśli suma transakcji bezgotówkowych dokonanych daną kartą i rozliczonych przez Bank w ciągu danego miesiąca wyniesie mniej niż 300 zł to pobierana jest miesięczna opłata za kartę w wysokości 7 zł)
 Jak widzisz prowadzenie rachunku może być darmowe, ale musisz spełnić pewne wymagania, które patrząc na to, że jest to konto firmowe nie są wygórowane i łatwo je spełnić. Prowadząc działalność gospodarczą i tak wykonujesz przelewy do ZUS i US. Poza tym, bank pobiera głównie opłaty za operacje, które wykonujesz w oddziale. Rachunek ten świetnie nadaje się dla przedsiębiorców zaznajomionych z nowymi technologiami, ponieważ aby było darmowe musimy prowadzić je niemal w pełni mobilnie.

Tabela opłat i prowizji

Co otrzymasz zakładając “konto Direct”?

 • kartę do konta (0 zł za wydanie) – masz do wyboru kartę Visa Business Zbliżeniową lub Mastercard Business
 • aplikację na smartfony i tablety
 • 100 wizytówek firmowych gratis
 • program lojalnościowy “Bankujesz – zyskujesz” – jeżeli płacisz kartą, zbierasz punkty, dzięki którym kupujesz produkty w niższych cenach lub wymieniasz je na kody rabatowe

Jakie są zalety?

 • dosyć łatwo spełnić warunki, które dają możliwość darmowego prowadzenia konta
 • dostęp do nowoczesnej aplikacji mobilnej, która umożliwia wykonywanie szeregu różnych operacji finansowych bez konieczności wizyty w oddziale banku, co oznacza, że możesz korzystać z kontadirect konto całkowicie online (ING Bank Śląski otrzymał I miejsce w kategorii “Bankowość Mobilna” oraz III miejsce w kategorii “Banki w Internecie” w rankingu “Przyjazny Bank Newsweeka 2014”)
 • wieloosobowy dostęp do konta
 • masz możliwość korzystania z funkcji stworzonych specjalnie dla przedsiębiorców (np. zarządzanie grupami przelewów oraz współpraca z systemami finansowo-księgowymi firmy)
 • bezpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce

Jakie są wady?

 • opłaty za wykonywanie operacji w oddziałach banku
 • jeśli nie jesteś “aktywny” i nie korzystasz z karty bank będzie pobierał opłatę w wysokości odpowiednio – 9 zł i 7 zł
 • brak oprocentowania rachunku
 • płatne zlecenia stałe

Dodatkowe profity:

 • klientom, którzy otworzą konto firmowe w ING, bank proponuje finansowanie działalności gospodarczej od pierwszego miesiąca prowadzenia firmy;
  w zależności od potrzeb możesz wnioskować o: Auto Leasing bądź linię kredytową
 • masz możliwość założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego z oprocentowaniem do 1,05% w skali roku
 • możesz założyć lokatę terminową z oprocentowaniem od 1,5% do 2,5%

Otwórz Konto Direct

Podsumowanie

Tak jak na początku napisałam, otworzenie rachunku firmowego w ING Banku Śląskim to doskonała propozycja dla osób lubiących zarządzać swoimi finansami z dowolnego miejsca oraz dla tych, którzy chcą mieć do nich stały dostęp. Wszystko to za sprawą aplikacji mobilnej. Co ważne, konto nie powinno generować wysokich kosztów.

Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie prześledzić ofertę na stronie banku, aby wybór był świadomy i z korzyścią dla ciebie oraz twojej firmy. Pamiętaj również, że warto sprawdzić co proponują inne banki.

3 Odpowiedzi

 1. Dobrze i rzeczowo napisane. Konto Direct to bardzo dobra oferta dla przedsiębiorców. Warunek aktywności jest bardzo prosty do spełnienia jeżeli ktoś używa konta jako firmowego do płatności dla ZUS i US.

Skomentuj