28
Wrz
2015
1

Izzy konto w mBank – prosty start w dorosłość

Zarządzanie własnym budżetem to niezwykle przydatna umiejętność, która procentuje na przyszłość. Posiadanie swojego konta w wieku młodzieńczym pozwala: zdobyć wiedzę na temat finansów, nauczyć się oszczędzania oraz odpowiedniego gospodarowania pieniędzmi. Banki coraz częściej swoją ofertę kierują więc do młodzieży. Dzisiaj pod lupę weźmiemy izzy Konto w mBanku. Sprawdźmy czy rzeczywiście prowadzenie tego rachunku jest “izzy”.

“izzy konto” – co to za oferta?

Jeżeli wierzyć słowom banku, założenie “izzy konta” to pierwszy krok w stronę dorosłości. Po części na pewno tak jest, ponieważ gospodarowanie finansami to działka dorosłych. Zatem, jakie warunki musi spełnić dziecko, aby stało się odpowiedzialne za swoje pieniądze?

Sprawa jest bardzo prosta – nasza pociecha musi mieć ukończone 13 lat. Do rachunku będzie miała dostęp przez internet, telefon lub wizytę w oddziale. Jak zapewnia mBank, wraz z usługami bankowości finansowej i dołączoną do konta izzyKARTĄ młodzież otrzyma także szereg nowoczesnych i przydatnych udogodnień. Zanim zajmiemy się dodatkowymi profitami, przyjrzyjmy się bliżej tabeli opłat i prowizji.

Załóż izzy konto

Jakie są opłaty za konto?

Dla młodej osoby liczy się każdy grosz, dlatego bank zapewnia darmowe otwarcie i prowadzenie konta. Jak wyglądają inne opłaty? Sprawdźmy!

 • 0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne online
 • 0 zł za wypłaty w PLN z bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash
 • wypłaty z pozostałych banków w Polsce – 3% wypłacanej kwoty (min. 5 zł, max. 9 zł)
 • 0 zł za korzystanie z karty płatniczej (gdy masz poniżej 18 lat lub jeśli jesteś powyżej 18 roku życia i płacisz nią za zakupy min. 100 zł miesięcznie), gdy nie spełnisz tych warunków – 4 zł
 • 0 zł za natychmiastowe przelewy z konta w mBanku
 • 0 zł za wydanie karty
 • 0 zł za wpłatę do wpłatomatów sieci: Euronet, mBank, Wincor Nixdorf, NCR
 • darmowe przelewy krajowe przez internet w PLN

Jak widać użytkowanie konta jest niemal całkowicie darmowe. Dla potrzeb każdego dziecka wystarczające będą usługi, za które nie trzeba płacić. Należy jednak pamiętać o tym żeby dokonać transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł, ponieważ w przeciwnym wypadku opłata za kartę wyniesie 4 zł. Dla finansów pociechy byłoby to dodatkowe, niepotrzebne obciążenie.

Więcej informacji o opłatach i prowizjach znajdziesz tutaj: https://www.mbank.pl/pobierz/oplaty/taryfa-osobyfiz.pdf. Warto się z nimi dokładnie zapoznać, co pozwoli uniknąć większości kosztów związanych z użytkowaniem konta.

Ponadto do konta młodzieżowego  dziecko otrzyma profity w postaci:

 • tańszych o 10% biletów do kina
 • zniżek do 25% w szkołach językowych
 • atrakcyjnych ofert na zakupy w najpopularniejszych sieciach handlowych (do 55% w programie rabatowym)

Zalety:

 • dziecko uczy się oszczędzania
 • oprocentowanie rachunku w wysokości 0,7%mbank
 • nie trzeba posiadać konta w mBanku, aby założyć dla dziecka izzyKonto
 • dostęp do rachunku przez internet, telefon i sms
 • dosyć łatwo spełnić warunki niezbędne do darmowego prowadzenia konta
 • konto można założyć online

Wady:

 • możliwości darmowego wypłacania gotówki tylko z wybranych bankomatów w Polsce
 • jeżeli nie spełni się określonych warunków, trzeba ponieść opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie za prowadzenie konta

Jak widać już na pierwszy rzut oka, zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, dziecko prawdopodobnie nie będzie wykonywało jakichś skomplikowanych operacji finansowych, dlatego użytkowanie konta będzie darmowe.

Jak założyć izzyKonto?

Wniosek złożymy online, a następnie umowę o prowadzenie rachunku można: zawrzeć elektronicznie, otrzymać przesyłką kurierską lub podpisać w placówce mBanku. Co ciekawe, konto samodzielnie może otworzyć dziecko poniżej 18 roku życia (nie może mieć jednak mniej niż 13 lat). W takim wypadku potrzebna jednak będzie zgoda jednego z rodziców lub opiekunów.

Następnie otrzymamy pakiet aktywacyjny, a w ciągu 3 dni roboczych dostaniemy wiadomość e-mail lub sms o pełnej aktywacji konta. Aby ją ukończyć, trzeba postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w pakiecie. Szczegółowe informacje jak założyć konto znajdziemy na stronie internetowej banku.

Załóż izzy konto

Podsumowanie

izzyKonto to świetna propozycja dla osób poniżej 18 roku życia, którym mBank oferuje darmowe otwarcie i prowadzenie konta. Co ważne, po spełnieniu warunków (które swoją drogą nie są wygórowane), nie ponosimy opłat za kartę. Dodatkowo otrzymujemy pakiet atrakcyjnych rabatów i zniżek, idealnych dla młodych ludzi.

Myślimy, że izzykonto to dobre rozwiązanie dla młodzieży, która chce aktywnie korzystać ze swoich pieniędzy. Posiadanie rachunku ułatwi im robienie zakupów online czy chociażby doładowanie komórki. Używając karty, dziecko nie musi dodatkowo nosić przy sobie gotówki, jednocześnie ma stały dostęp do ulokowanych na koncie środków. Z kolei dla rodziców jest to dobra okazja na nauczenie dzieci mądrego i świadomego zarządzania finansami.

Skomentuj