11
Maj
2018
0

Idea Bank: 3,00% w skali roku na Koncie Zośka Pro

Osoby posiadające rachunek w Idea Banku skorzystać mogą z promocyjnego oprocentowania wynoszącego do 3,00% w skali roku i to dla kwoty do 100 000 zł. W zamian za atrakcyjną stawkę bank oczekuje jednak spełnienia dodatkowego warunku.

 

Walka o uwagę klientów posiadających nadmiar gotówki trwa w najlepsze. Działania banków coraz częściej skupiają się na promowaniu kont oszczędnościowych. Rozwiązania te łączą konkurencyjne w stosunku do lokat oprocentowanie z elastycznym dostępem do zgromadzonych na rachunku środków. Kryteria te doskonale spełnia “podrasowane” Konto Zośka Pro, które jest jednym z flagowych produktów oszczędnościowych Idea Banku.

Jak załapać się na wysoki procent?

Osoby zainteresowane propozycją mogą śmiało skorzystać z niej aż do momentu odwołania jej przez bank. Stawką równą 3,00% w skali roku objęte zostaną wyłącznie nadwyżki stanowiące 10-krotność środków zgromadzonych na koncie osobistym. Jeżeli zatem chcemy wyciągnąć z promocji maksimum korzyści, przekazując na rachunek Zośka Pro 100.000 zł, musimy pamiętać, aby na Koncie Idealnym utrzymywać saldo powyżej 10.000 zł. Warunek ten jest każdego dnia weryfikowany przez bank.

W przypadku, gdy saldo na koncie osobistym jest niższe od wymaganej 10-krotności, promocyjnym oprocentowaniem objęte są tylko środki wpisujące się w ten warunek. Pozostała kwota depozytu objęta jest stawką 1,85% w skali roku. Obniżone oprocentowanie dotyczy również osób, które nie zamierzają otwierać Konta Idealnego.

Uwaga – promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 31 lipca 2018 roku. Mamy jednak nadzieję, że bank zdecyduje się na ponowienie tej oferty. Szczegółowe informacje zamieszczone zostały w regulaminie.

Konto Idealne – analiza kosztów

O atrakcyjności oferty specjalnej decydują często koszty produktów dodatkowych z których musimy skorzystać, aby sięgnąć po maksimum korzyści. W przypadku konta osobistego Idea Banku nie ma powodu do obaw. Rachunek ten, wraz z podpiętą do niego kartą debetową, prowadzone są bezwarunkowo bezpłatnie, co na rynku usług bankowych jest niestety rzadkością.

Jakby było mało, posiadacze Konta Idealnego dokonywać mogą darmowych wypłat złotówkowych z wszystkich krajowych bankomatów. W gratisie bank każdego miesiąca dorzuca dorzuca dwa przelewy natychmiastowe Express Elixir. Osoby ceniące sobie nowoczesne rozwiązania korzystać mogą także z mobilnego wpłatomatu oraz przestrzeni coworkingowej Idea Hub. Oczywiście Zośkę Pro założyć można bez konta osobistego, jednak w wariancie tym należy pogodzić się ze stawką 1,85% w skali roku.

Skomentuj