17
Wrz
2018
0

Idea Bank: nawet 3,50% na Lokacie na Nowe Środki

Idea Bank w dalszym ciągu prowadzi skuteczną walkę na polu depozytów terminowych. W najnowszej odsłonie Lokaty na Nowe Środki zachęca stawką sięgającą 3,50% w skali roku. Są jednak pewne warunki.

Trudno szukać dziś depozytów oferujących oprocentowanie przewyższające poziom inflacji, a do tego pozwalających zdeponować kwotę przekraczającą 10 000 zł. W takich warunkach propozycja Idea Banku zdaje się błyszczeć na tle konkurencji. Co prawda stawka 3,50% dostępna jest tylko dla depozytu zakładanego na okres 1 miesiąca, jednak pozostałe warianty oferują także całkiem przyzwoite oprocentowanie.

Tylko nowe środki

Niestety musimy odczarować obraz lokaty niemal idealnej. Zgodnie z Tabelą oprocentowania lokat dla osób fizycznych, atrakcyjnymi stawkami objęte są wyłącznie nowe środki. Zgodnie z przedstawioną definicją stanowią one nadwyżkę ponad saldo środków klienta na wszelkich rachunkach w Idea Banku na koniec 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej lokaty na nowe środki. Żeby nie było wątpliwości, warunek ten dotyczy także środków zdeponowanych w Lion’s Banku.

Oprocentowanie uzależnione od okresu

Idea Bank reklamując swoją ofertę zastosował wybieg polegający na wyeksponowaniu oprocentowania dostępnego tylko dla lokaty o najkrótszym horyzoncie czasowym. Kompletna siatka oprocentowania wygląda w tak:

  • Lokata 1 miesięczna – 3,50% w skali roku
  • Lokata 2 miesięczna – 3,00% w skali roku
  • Lokata 3 miesięczna – 2,90% w skali roku
  • Lokata 6 miesięczna – 2,70% w skali roku

Milionowy limit wsadu

Akceptowalny przez bank zakres lokaty mieści się w przedziale od 500 zł do 1 000 000 zł. Warto przy tym zaznaczyć, że nie występuje ograniczenie dotyczące liczby zakładanych lokat. Zanim jednak wpadniemy w zbiorową euforię należy przypomnieć sobie, że gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są środki do wysokości 100 000 euro, co przy aktualnym kursie daje kwotę oscylującą w granicach 430 000 zł. Wnioski o lokatę składać możemy przez bankowość internetową i mobilną. Na duży plus zasługuje brak konieczności zakładanie konta osobistego.

You may also like

Getin Bank: 3,50% na koncie oszczędnościowym i 50 zł na start

Skomentuj