25
Lip
2018
0

Idea Bank: Lokata Zawrotna czyli 3,00% dla uciekinierów

Idea Bank postanowił ograniczyć odpływ kapitału za pomocą dobrze oprocentowanego depozytu. Przed ostatecznym potwierdzeniem przelewu do innego banku, klient może otrzymać propozycję założenia Lokaty Zawrotnej.

Banki bez zakłóceń finansują akcję kredytową, dlatego nie odczuwają potrzeby dodatkowego pozyskiwania środków od klientów indywidualnych. Trudno w takiej sytuacji liczyć na wysyp dobrze oprocentowanych lokat terminowych. Tyle w teorii. W praktyce sytuacja wygląda nieco inaczej.

Najdalej trzy miesiące temu ING BŚ starał się zatrzymać mój przelew oferując w zamian lokatę oprocentowaną na 2%. Z kolei zaraz po przetransferowaniu oszczędności z PKO BP otrzymałem niespodziewany telefon. Miła pani próbowała przekonać mnie do produktów depozytowych największego polskiego banku. Podobną strategię obrał Idea Bank oferujący uciekinierom Lokatę Zawrotną.

3% w skali roku dla nawróconych

W ostatnim okresie próba wycofania środków z Idea Banku może skutkować wyświetleniem okna z mocno wyeksponowanym przyciskiem pozwalającym na błyskawiczne założenie Lokaty Zawrotnej. Zaskoczonemu klientowi serwowany jest jednocześnie regulamin, pozwalający sprawdzić wszystkie warunki oferowanego depozytu. Trzeba przyznać, że te są całkiem niezłe. Idea Bank proponuje lokatę w PLN o poniższych parametrach:

  • oprocentowanie stałe w wysokości 3,00% w skali roku,
  • 3 miesięczny okres,
  • dopuszczalny zakres wsadu od 10 000 zł do 100 000 zł,
  • kapitalizacja na koniec okresu umownego,
  • odnowienie na zasadach lokaty standardowej.

To wszystko. Lokaty zawrotnej nie znajdziemy na stronie ani w materiałach promocyjnych. Depozyt ten adresowany jest do klientów planujących ucieczkę z Idea Banku. Warto także pamiętać, że oferta jest ważna tylko w dniu jej przedstawienia w systemie bankowości elektronicznej.

Szczegóły w regulaminie.

Skomentuj