19
Lip
2018
0

Idea Bank: Lokata Happy w nowej odsłonie

Idea Bank postanowił mocno odświeżyć swój flagowy depozyt. Sprawdziliśmy zatem do jakiej kwoty i na jaki okres możemy ulokować oszczędności. Jedno jest pewne – zarobimy więcej.

Lokata Happy w swojej pierwotnej postaci okupowała z sukcesem rankingi najlepszych lokat jedno-, dwu- i trzymiesięcznych. Na wysokich pozycjach plasowała się również jej odmiana w wersji Pro, pozwalająca na zdeponowanie wyższej kwoty kosztem ciut niższego oprocentowania. Idea Bank postanowił jednak uprościć ofertę wprowadzając dość istotne zmiany. Zobaczmy zatem, jak wygląda “królowa rankingów” w swoich nowych szatach.

 

ZAŁÓŻ LOKATĘ HAPPY W IDEA BANKU

 

Lokata Happy – oprocentowanie, okres i maksymalna kwota wsadu

Jeszcze niedawno Lokata Happy dostępna była w trzech wariantach czasowych od których bezpośrednio zależała wysokość oferowanego oprocentowania. Wyglądało to tak:

  • 4,00% w skali roku w opcji 2-miesięcznej,
  • 3,50% w skali roku w opcji 3-miesięcznej,
  • 3,00% w skali roku w opcji 1-miesięcznej.

Aktualnie Idea Bank oferuje tylko najwyżej oprocentowaną wersję wydłużając jednocześnie jej horyzont czasowy do trzech miesięcy. Plusem jest również podwojenie maksymalnej kwoty wsadu z 10 000 zł do 20 000 zł. Z jednej strony zostaliśmy pozbawieni wyboru, ale z drugiej na odświeżonym depozycie możemy zarobić więcej – wyższe oprocentowanie obowiązuje o jeden miesiąc dłużej. W najbardziej optymistycznym wariancie Lokata Happy w dniu zapadalności gwarantuje niemal 160 zł zysku “na rękę”.

Jakie zmiany przeszło Lokata Happy Pro?

Flagowa lokata Idea Banku w wersji Pro, była depozytem adresowanym do bardziej majętnych klientów. Produkt ten oferowany był w dwóch wariantach:

  • 3,50% w skali roku dla kwoty 10 000 zł – 25 000 zł,
  • 2,70% w skali roku dla kwoty 25 000,01 zł – 100 000 zł.

Obecnie w ofercie Idea Banku znajdziemy tylko jeden wariant zachęcający stawką 3,00% w skali roku dla wsadu mieszczącego się w przedziale od 20 000 zł do 100 000 zł. To krok w dobrym kierunku – szczególnie dla osób dysponujących większą kwotą oszczędności. W najbardziej optymistycznym wariancie lokata gwarantuje niemal 600 zł zysku “na rękę”.

Kokosy nie dla wszystkich

Zastanawiając się nad Lokatą Happy warto mieć na uwadze, że jest to produkt, który za główne zadanie ma przyciągnąć nowych klientów do Idea Banku. Możliwe, że po skorzystaniu z depozytu zdecydują się oni na wypróbowanie innych usług, wiążąc się mocniej z instytucją finansową. Z tego powodu opisywane lokaty dostępne są wyłącznie dla nowych klientów, czyli osób które nie posiadają, nie posiadały, ani nie składały wniosku o żaden produkt finansowy Idea Banku.

Tabela oprocentowania lokat dla klientów indywidualnych

Skomentuj