14
Lis
2018
0

Idea Bank: 3,9% przez trzy miesiące na Lokacie Beztroskiej

Idea Bank walcząc o uwagę deponentów postanowił zagrać va banque, serwując niedostępne u konkurentów warunki depozytu. Kwartalna Lokata Beztroska to oprocentowanie 3,9% w skali roku. Maksymalna kwota wsadu to aż okrągły milion złotych.

Lokata Beztroska wprowadzona została do oferty Idea Banku w celu zachęcenia deponentów do zwiększenia zaangażowania w produkty oszczędnościowe tej instytucji. Rozwiązanie dostępne jest dla wszystkich klientów bez względu na to czy posiadają w banku konto osobiste. Na stronie internetowej produktu mocno akcentowane są gwarancje BFG, zapewniające bezpieczeństwo depozytu wraz z odsetkami do kwoty 100 000 euro.

Czym zachęca Lokata Beztroska?

Skoro wspomnieliśmy, że Idea Bank wyłożył karty na stół, dystansując oferty konkurencji, sprawdźmy jakimi parametrami może pochwalić się Lokata Beztroska. Oto one:

  • 3,90% – oprocentowanie stałe w skali roku,
  • 3 miesiące – okres lokaty,
  • 500 zł – 1 000 000 zł – akceptowalna kwota wsadu,
  • kapitalizacja odsetek na koniec okresu umownego,
  • możliwość zerwania lokaty przed czasem bez utraty odsetek.

W przypadku rezygnacji z depozytu przed terminem następuje zwrot wpłaconych środków oraz wypłata odsetek naliczonych za rzeczywisty czas przechowywania oszczędności na Lokacie Beztroskiej.

Naszym zdaniem

Osoby, które chcą sięgnąć ponadprzeciętne oprocentowanie powinny przyjrzeć się bliżej najnowszej ofercie Idea Banku. Oczywiście klienci posiadający większe zasoby gotówki muszą pamiętać, że gwarancja BFG to 100 000 euro (po przeliczeniu na złote). Deponenci, którzy nigdy nie korzystali z usług Idea Banku mogą również skorzystać z flagowego produktu jakim jest Lokata Happy gwarantująca oprocentowanie 4% w skali roku, do 20 000 zł, przez 3 miesiące.

Skomentuj