15
Sty
2019
0

Getin Bank: aż 3,5% na e-Lokacie na nowe środki na 4 miesiące

Getin kolejny raz postanowił zdystansować konkurencję oferując na e-Lokacie na nowe środki oprocentowanie równe 3,5% w skali roku. Jakby było mało, promocyjną stawką objęte są oszczędności do 1 miliona złotych.

Oferta skierowana jest zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów Getin Banku. Do promocji przystąpić można najpóźniej do 03.02.2019 roku. Depozyt dostępny jest w placówce banku, placówce franczyzowej oraz za pośrednictwem infolinii. Założyć można go natomiast za pośrednictwem strony internetowej, bankowości elektronicznej i mobilnej. Należy przy tym pamiętać, aby wyrazić wymagane zgody marketingowe.

Promocyjnym oprocentowaniem objęte zostaną środki sklasyfikowane jako nowe, czyli stanowiące nadwyżkę nad saldo na rachunkach klienta z dnia 6.01.2019 roku. Zaliczamy do nich ROR, rachunek oszczędnościowy, rachunek przejściowy, rachunek do obsługi bankowych papierów wartościowych, Indywidualne Konto Emerytalne, rachunek terminowej lokaty oszczędnościowej.

Parametry e-Lokaty

Getin Bank skroił ofertę w taki sposób, aby mogła skorzystać z niej każda osoba dysponująca wolną kwotą, która spełnia kryteria nowych środków. Oprócz atrakcyjnego oprocentowania (3,5% w skali roku) na uwagę zasługuje zakres akceptowalnej kwoty mieszczący się w przedziale 500 zł – 1 000 000 zł. Okres na jaki zakładana jest e-Lokata to 4 miesiące, a kapitalizacja przypada na koniec okresu deponowania. Kwota nie spełniająca warunków określonych w regulaminie e-Lokaty oprocentowania będzie stawką 1,55% w skali roku.

Jedna lokata na klienta

Osoby zamierzające skorzystać z oferty muszą pamiętać, że założyć można tylko jeden depozyt tego typu. Odpada więc możliwość ulokowania większej kwoty w mniejszych transzach. Rozwiązanie to pozwala na zerwanie jednego lub kilku mniejszych depozytów w sytuacji, kiedy pojawi się niespodziewane zapotrzebowanie na środki finansowe. To szczególnie ważne w sytuacji, kiedy przedterminowe zakończenie lokaty “karane” jest utratą odsetek, a w przypadku e-Lokaty tak właśnie jest.

Skomentuj