21
Wrz
2015
0

Firma to ja – czyli darmowe konto dla twojego biznesu!

Kiedy posiadamy własną firmę mamy bardzo dużo obowiązków i musimy spełnić wiele wymagań stawianych nam przez różne instytucje. Idea Bank proponuje więc założenie konta, które pomoże nam zaoszczędzić cenny czas (m.in. utworzenie rachunku możliwe jest całkowicie online). Przyjrzyjmy się bliżej tej ofercie.

Firma to ja – co to za konto?

Atrakcyjne konto firmowe Idea Banku jest przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, dlatego zanim założysz rachunek musisz być zarejestrowany w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).rankinglokat_marzec2015_1

Jak wyczytamy na stronie internetowej banku, “Firma to ja” to efekt wieloletniej współpracy z dużą ilością przedsiębiorców. Wychodząc więc naprzeciw potrzebom swoich klientów, Idea Bank proponuje kilka udogodnień takich jak: “Mobilny Wpłatomat”, “Idea Hub” – innowacyjna placówka coworkingowa, oraz platforma “Idea Cloud”, na której w łatwy sposób załatwisz wszelkie formalności związane z prowadzeniem firmy (np. wystawianie faktur).

Mobilny Wpłatomat, Idea Hub, Idea Cloud – co tak naprawdę kryje się za tymi nazwami?

“Mobilny Wpłatomat” to ciekawa propozycja dla klientów, którzy chcą zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Od teraz nie musisz martwić się, że wynajęcie konwoju jest zbyt drogie! Wystarczy, że złożysz zamówienie, a samochód z wpłatomatem przyjedzie w wyznaczone przez Ciebie miejsce w określonym czasie.

pieniądze-onlineAby skorzystać z tej oferty musisz ściągnąć specjalną aplikację na swój telefon, która poprosi Cię o podanie danych potrzebnych do zamówienia. Kiedy pojazd Idea Banku dotrze do celu zostaniesz poinformowany o tym przez SMS i komunikat z aplikacji lub telefonicznie. Póki co usługa ta jest możliwa tylko w Warszawie, ale bank chce rozszerzyć swoją działalność na teren całego kraju.

“Idea Hub” to kolejny profit, który otrzymujesz od Idea Banku w pakiecie wraz z założeniem konta. Jest to specjalna placówka banku, gdzie możesz pracować w przyjaznych warunkach. Jeśli potrzebujesz omówić ważne sprawy z kontrahentami, to po wcześniejszej rezerwacji zostanie Ci udostępniona sala konferencyjna nawet na 3 godziny w ciągu dnia!

Aby tylko w spokoju zająć się swoimi obowiązkami przy wygodnym biurku nie musisz wcześniej rezerwować miejsca, wystarczy, że przyjdziesz do oddziału w godzinach jego otwarcia. Taka usługa jest już dostępna w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Jeszcze innym produktem, przypominającym po prostu bankowość internetową, jest “Idea Cloud”. Na specjalnej platformie możesz zarządzać swoją firmą z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki tej usłudze m.in. wystawisz fakturę i przechowasz ważne dokumenty, a jeśli nagle będziesz potrzebował gotówki to Twój wniosek kredytowy zostanie rozpatrzony w ciągu 5 minut! Idea Bank udostępnia dla Ciebie również Wirtualny Oddział, dzięki któremu porozmawiasz z konsultantem online, bez wychodzenia z domu.

Opłaty za konto Firma to ja:

Na podstawie tabeli opłat i prowizji zamieszczonej na stronie internetowej banku wyszczególnimy najważniejsze koszty, jakie możesz ponieść zakładając konto w Idea Banku:

 • prowadzenie rachunku – 0 zł
 • wydanie karty debetowej – 0 zł
 • internetowe przelewy Elixir – 0 zł
 • przelew SEPA – 0 zł (pierwsze dwa w miesiącu), 3,99 zł (każdy kolejny)
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju – 0 zł,  za granicą – 2% kwoty transakcji, nie mniej niż 10 zł
 • wpłata w oddziale – 0 zł, wypłata w oddziale – 0,30% od każdej wypłaty, minimum 5 zł
 • obsługa karty debetowej – 4,99 zł (0 zł jeśli łączna kwota operacji bezgotówkowych wyniesie minimum 400 zł)
 • zlecenia stałe – 0 zł (jeśli utworzymy je za pomocą Bankowości Internetowej)
 • polecenia zapłaty – 0 zł
 • przelewy SORBNET dla kwoty poniżej 1 000 000 zł – 29,99 zł, dla kwoty 1 000 000 zł i większej – 0 zł

Szczegółowa tabela opłat i prowizji

Zalety:

 • darmowe prowadzenie konta
 • możliwość założenia konta całkowicie online
 • dodatkowe usługi oferowane przez bank, dzięki którym oszczędzasz swój czas
 • bezpłatne polecenia zapłaty

Wady:

 • brak oprocentowania
 • wysoka kwota, na którą trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe, aby użytkowanie karty debetowej było darmowe
 • płatne zlecenia stałe
 • brak możliwości utworzenia zlecenia jednorazowego

Podsumowanie

Konto Firma to ja posiada kilka niedoskonałości, ale co najważniejsze nie generuje wysokich kosztów. Warto sprawdzić tę ofertę na stronie Idea Banku i porównać ją z propozycjami konkurencji. To, które konto wybierzesz zależy przecież od Twoich osobistych preferencji.

Skomentuj