14
Mar
2018
0

Bank Millennium: 2,70% na Koncie Oszczędnościowym Profit

Konto oszczędnościowe profit jest jednym z flagowych produktów Banku Millennium. Wyróżnia się nie tylko oprocentowaniem 2,70% w skali roku, ale także kwotą, która objęta jest promocyjną stawką. A ta sięga nawet 200.000,00 zł.

To już 7. edycja promocji Konta Oszczędnościowego Profit. Osoby, które zdecydują się na wpłatę nowych środków, przewyższających stan rachunków w Banku Millennium na dzień 10 marca 2018 r., mogą skorzystać z oprocentowania w wysokości 2,70% w skali roku. Promocyjną stawką objęte są oszczędności do 200.000,00 zł.

Nie oznacza to jednak, że na konto nie można wpłacić większej sumy. Należy przy tym pamiętać, że środki przekraczające ustalony limit oprocentowane będą na 1,50%, a to i tak wciąż bardzo dobry wynik. Aby zburzyć nieco obraz niemal idealnej oferty dodamy, że podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez trzy miesiące od chwili pierwszego zasilenia rachunku

Kosztowny przelew

Konto oszczędnościowe Profit podpięte jest pod standardowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) – Konto 360°. Środki pomiędzy rachunkami przelewane mogą być dowolną liczbę razy, co bardzo ułatwia zarządzanie osobistym budżetem. Należy jednak pamiętać, że przekazywanie środków z konta oszczędnościowego na rachunek podstawowy może być kosztowne. Co prawda pierwszy przelew jest darmowy, ale każdy kolejny wyceniony został na kwotę 7,50 zł. Kilka takich operacji może mocno uszczuplić planowany z konta oszczędnościowego zysk.

Konto Profit i Konto 360° – koszty

Szacując opłacalność oferty należy wziąć pod lupę pozostałe koszty związane zarówno z prowadzeniem rachunku podstawowego, jak i Konta Oszczędnościowego Profit. Na szczęście, poza wysoką opłatą za wypłatę/przelew, nie czekają tu na nas przykre niespodzianki. Koszty związane z Kontem Profit prezentują się następująco:

  • 0 zł – otwarcie konta,
  • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta,
  • 0 zł – pierwsza wypłata/przelew w miesiącu kalendarzowym,
  • 7,50 zł – druga i każda kolejna wypłata/przelew w miesiącu kalendarzowym.

Z kolei opłaty za Konto 360° wyglądają tak:

  • 0 zł – za prowadzenie konta, kartę debetową i wypłaty ze wszystkich bankomatów pod warunkiem zapewnienia min. 1.000 zł wpływu zewnętrznego na rachunek miesięcznie oraz dokonanie co najmniej jednej operacji kartą lub BLIKIEM w miesiącu. W przeciwnym wypadku 8 zł za konto i 7 zł za kartę,
  • 0 zł – za przelewy krajowe w PLN w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej,
  • 0 zł – za zlecenia stałe i polecenie zapłaty,

Naszym zdaniem

Konto Oszczędnościowe Profit to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku łączące atrakcyjne oprocentowanie z wysokim limitem wpłaty. Decydując się na ofertę Millennium Banku należy pamiętać, że elastyczny dostęp do środków został mocno ograniczony wysokimi kosztami przelewów. Jednak osoby dokonujące rzadkich wypłat z konta oszczędnościowego powinny być zadowolone z oferowanej stawki.

Skomentuj