14
Maj
2018
0

Alior Bank: 2,70% w skali roku na Koncie Mocno Oszczędnościowym

Idąc w ślad za poczynaniami konkurencji Alior Bank oferuje na Koncie Mocno Oszczędnościowym oprocentowanie równe 2,70% w skali roku. Na rachunek przekazać można maksymalnie 100.000 zł, a podwyższona stawka obowiązywać będzie przez 4 miesiące od dnia aktywacji promocji.

 

Stopy procentowe NBP stoją w miejscu, co nie przeszkadza wybranym bankom na podwyższanie oprocentowania swoich kont oszczędnościowych i depozytów. Aktualnie promocyjne stawki oscylują w granicach 3,00% w skali roku. Nie należy jednak ulegać wyłącznie magii oprocentowania. Warto dodatkowo sprawdzić, jaki jest maksymalny okres i kwota dla proponowanego rozwiązania oraz czy bank nie stawia przed deponentami dodatkowych warunków.

Tylko na nowe środki

Amatorów bezpiecznego pomnażania oszczędności z pewnością ucieszy fakt, że Konto Mocno Oszczędnościowe adresowane jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku. Niestety sytuacja nie wygląda tak różowo w przypadku pieniędzy przekazywanych na rachunek. Zgodnie z regulaminem środki muszą być “nowe”, czyli stanowić nadwyżkę ponad to, co klient posiadał na wszystkich rachunkach w Alior Banku w dniu 20 kwietnia 2018 r.

Warunki oferty

Konto Mocno Oszczędnościowe założyć można przez system bankowości internetowej, odwiedzając dowolny oddział Alior Banku oraz za pośrednictwem infolinii. Rachunek musi zostać złożony i zasilony odpowiednią kwotą najpóźniej do 31 lipca 2018 roku. Oprocentowanie w wysokości 2,70% w skali roku naliczane będzie przez 4 miesiące od dnia aktywacji promocji.

Po wskazanym okresie zgromadzone na rachunku środki objęte zostaną oprocentowaniem standardowym opartym o zmienną stawkę WIBID 1M z 10 dnia kalendarzowego danego miesiąca pomniejszoną o 0,55%. WIBID 1M z dnia 10 maja bieżącego roku równy był 1,44% zatem oprocentowanie standardowe wynosiłoby 0,89%.

Szczegóły oferty znajdziecie w regulaminie.

Konto Mocno Oszczędnościowe – koszty

Decydując się na założenie konta oszczędnościowego często nie zwracamy uwagi na koszty dodatkowe, które kojarzymy bardziej z rachunkiem osobistym. Warto jednak sprawdzić, czy instytucja finansowa nie stosuje dodatkowych opłat – szczególnie związanych z przelewami pomiędzy naszymi rachunkami w jednym banku. W tym obszarze Alior stanął na wysokości zadania oferując darmowe i nielimitowane przelewy wewnętrzne. Jeśli chodzi o przelewy zewnętrzne to pierwszy w miesiącu jest darmowy, a za każdy kolejny pobierane jest 10 zł. Gwoli ścisłości – Konto Mocno Oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie.

Skomentuj