30
Sty
2019
0

Alior Bank: 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym

Wystartowała kolejna promocja Konta Mocno Oszczędnościowego od Alior Banku. W ramach akcji kwota do 100 000 zł pomnażana będzie w tempie 2,7% w skali roku. A wszystko to w okresie 4 miesięcy.

O popularności akcji może świadczyć fakt, że to już piąte wznowienie promocji związanej z flagowym kontem oszczędnościowym Alior Banku. Warunki oferty nie uległy modyfikacjom. W dalszym ciągu kwota, podlegająca podwyższonemu oprocentowaniu wynosi 100 000 zł. Wyróżnikiem jest czas na jaki można zdeponować środki, który sięga 4 miesięcy – konkurencja promuje zazwyczaj oferty o miesiąc krótsze.

Jak założyć Konto Mocno Oszczędnościowe?

Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni, klienci Alior Banku, którzy wpłacą nowe środki na Konto Mocno Oszczędnościowe w terminie od 23 stycznia do 12 marca 2019 roku. Nowe środki zostały zdefiniowane jako nadwyżki nad saldo na wszystkich rachunkach klienta ustalone na dzień 18 stycznia 2019 roku.

Parametry konta oszczędnościowego

Jak wspomnieliśmy konto oszczędnościowe Alior Banku zachęca oprocentowaniem równym 2,7% w skali roku, przez 4 miesiące, do kwoty 100 000 zł. A co ze środkami nie spełniającymi warunków promocji? Te potraktowane zostaną według stawki WIBID 1M pomniejszonej o 0,55%. Aktualnie to poziom 0,89%. Dodatkowym atutem oferty jest brak konieczności zakładania konta osobistego.

Szczegółowe informacje dotyczące konta zostały opisane w regulaminie.

Czy jest jakiś minus?

Poza koniecznością przekazania na konto nowych środków, należy pamiętać o opłacie za przelew z Konta Mocno Oszczędnościowego, co w pewien sposób zaburza zaletę związaną z elastycznym dostępem do pieniędzy. Na szczęście pierwszy transfer z promocyjnego konta jest bezpłatny. Za każdy kolejny bank potrąci 5 złotych. Warto mieć ten fakt na uwadze, przekazując na rachunek wszystkie oszczędności z zamiarem regularnej wypłaty mniejszych kwot w trakcie okresu deponowania.

Skomentuj