27
Sie
2014
0
czynna stacja benzynowa po zachodzie słońca

8% mniej za paliwo z Toyota Bank Polska S.A.

Toyota Bank Polska S.A. proponuje konto, dzięki któremu klient może odzyskać 8% kwoty zapłaconej za paliwo. Warunki promocji są jednak nieco skomplikowane. Treść zamieszczona poniżej wyjaśni wątpliwości.

Jak skorzystać z promocji?

W celu skorzystania z promocji o tytule 8% mniej za paliwo z Toyota Bank Polska S.A. należy spełnić następujące warunki:

– otworzyć konto w Toyota Bank Polska

– wypełnić deklarację przystąpienia do Promocji (w terminie do 31.12.2014r.)

– zadeklarować zgodę na otrzymywanie wiadomości marketingowych i handlowych od banku i podmiotów współpracujących

– podać dane samochodu

– dokonywać transakcji paliwowych kartą debetową

Plusy

Zaletą wymienionej promocji jest możliwość otrzymania zwrotu części wydatków związanych z zakupem paliwa na stacjach benzynowych. Zwrot 8%, a maksymalnie 50 zł (w ciągu miesiąca) wypłacany jest do 15-tego każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, w którym spełnione zostały warunki promocji.

Minusy

Minusem promocji jest konieczność wykonania co najmniej 3 transakcji (w innych sklepach) do każdej transakcji paliwowej. W celu uzyskania zwrotu w wysokości 50 zł wydatek na paliwo musi być równy kwocie 625 zł.

Opłaty za konto – najważniejsze dane z tabeli opłat i prowizji

– opłata za prowadzenie konta Jedynego – 2,49 zł (możliwość zwrotu opłaty po dokonaniu transakcji kartą debetową na min. 400 zł)

– opłata za kartę debetową – 0 zl

– opłata za wyciąg papierowy – 5 zł (elektroniczny 0 zł)

– przelewy internetowe 0 zł (z wyjątkiem Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – odpowiednio 3 i 1 zł)

– opłata za wpłatę i wypłatę gotówki – 1% minimum 10 zł

– opłata  za czwartą i kolejną wypłatę gotówki w miesiącu, w dowolnym krajowym bankomacie – 4,5 zł

– opłata za sprawdzenie salda w bankomacie – 2 zł

Polecamy

Konto sprawdzi się dla posiadaczy aut z dużym bakiem, którzy preferują jednorazowe tankowanie do pełna, wówczas otrzymanie zwrotu w wysokości 50 zł w ciągu miesiąca będzie osiągalne.

Odradzamy

Problematyczne stanie się uzyskanie premii jeśli kierowca posiada samochód na gaz. Tańsze tankowania sprawią, że uzyskanie zwrotu w wysokości 50 zł w ciągu miesiąca będzie praktycznie niemożliwe (konieczność wydania 625 zł równa jest 250l LPG przy cenie 2,5 zł/l – dane na dzień 30.07.2014r.) Konto proponowane przez Toyota Bank nie sprawdzi się również dla tankujących często za małe kwoty ponieważ każda czynność tego typu okupiona jest obowiązkiem dokonania 3 transakcji w innym sklepie w kwocie minimum 39 zł. Przykładowo przy 5 tankowaniach pojawia się konieczność zapłaty kartą debetową za zakupy kwoty 585 zł.

Dodatkowe informacje

Skomentuj